Performante elevi

Evaluare Națională Școala Gimnazială „Decebal” Craiova an școlar 2021-2022
Evaluare Națională Școala Gimnazială „Decebal” Craiova an școlar 2018-2019

Admitere

Repartizare absolvenți clasa a VIII-a pe unități de învățământ an școlar 2023-2024
Repartizare absolvenți clasa a VIII-a pe unități de învățământ an școlar 2022-2023
Repartizare absolvenți clasa a VIII-a pe unități de învățământ an școlar 2021-2022
Repartizare absolvenți clasa a VIII-a pe unități de învățământ an școlar 2020-2021
Repartizare absolvenți clasa a VIII-a pe unități de învățământ an școlar 2019-2020

Concursuri si olimpiade scolare

15-19 Mai 2024 - Olimpiada Interdisciplinara „Cultură și Spiritualitate Românească” (Limba și literatura română și Religie – Gimnaziu)
   Olimpiada este una complexă, deoarece valorifică personalitatea culturală deschisă, flexibilă a elevului capabil de performanţă din învăţământul preuniversitar și se adresează copiilor creativi, cu un orizont cultural adecvat vârstei, presupunând corelarea elementelor de antropologie culturală din programele disciplinelor limba şi literatură română şi religie.
   Școala noastră a reușit să obțină un rezultat de excepție, PREMIU SPECIAL, datorită elevei de la clasa a VIII-a, Ciuciu Livia Ana-Maria, coordonată de prof. Vida Claudia-Lucia și prof. Munteanu Daniela, fiind printre cei zece laureați ai județului Dolj.
   Felicitări, Livia! Suntem mândri de tine!

Participarea elevilor la concursuri an școlar 2022-2023

In şcoala noastră s-au desfăşurat următoarele concursuri si Olimpiade (organizatori ISJ, MEN) :
-Concursul Naţional COMUNICARE.ORTOGRAFIE. RO;
-Concursul Naţional GAZETA MATEMATICĂ JUNIOR;