Proiecte

Rezultatele şcolare realizate de-a lungul anilor au fost rodul unui colectiv didactic care au conlucrat eficient cu elevii.Şcoala noastra a iniţiat si desfăşurat proiecte educaţionale ample care au venit să deschidă copiilor noştri noi orizonturi spre cunoaştere. În cadrul acestor proiecte au fost şi sunt încă derulate activităţi deosebite în parteneriat cu alte instituţii sau societăţi culturale şi comerciale.
* Proiectul "Cu mic, cu mare pentru o scoala VERDE!" - Proiect finantat de Fundatia pentru Parteneriat si MOL Romania prin Programul Spatii Verzi.
* Sănătatea este lucrul cel mai de preţ - partener : Crucea Roşie ,Dolj
* Muzeul - fereastră deschisă spre cunoaştere - partener : Muzeul Olteniei- secţia Istorie- Arheologie Ştiinţele Naturii
* Comoara lăuntrică - partener : Biblioteca "Alexandru şi Aristia Aman"
* Valori româneşti- valori europene - partener : Casa de Cultură " Traian Demetrescu"